25 listopada 2015

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Otrzymaliśmy kolejną bardzo ciekawą relację ze Szkoły Podstawowej w Mirosławcu. W szkole tej postanowiono Świętować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  A było tak.....
W tym dniu dzieci z klas I-III zamieniły się w bajkowe postacie. Wszyscy mogliśmy podziwiać kolorowe stroje, ciekawe pomysły i oryginalne przebrania. Uczniowie obejrzeli przedstawienie „Święto bajek” w wykonaniu kolegów i koleżanek z klasy III a pod opieką pani Joanny Stupak. Następnie uczestniczyli w przygotowanych zadaniach: musieli posegregować zmieszane elementy jak Kopciuszek, zjeść zawieszony piernik jak Jaś i Małgosia, ułożyć puzzle przedstawiające zwierzęta, które spotkała Calineczka, przejść drogą przez las jak Czerwony Kapturek. Każda klasa miała także napisać wspólnie klasową bajkę w formie książeczki. 
Ciekawe i bogato ilustrowane prace literackie zostały wyeksponowane na wystawie „W krainie wyobraźni- mali autorzy bajek”. Za piękne przebrania, aktywny udział w zabawie oraz za napisanie klasowej bajki wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. 

Organizatorkami szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek były panie:
Kinga Świeczkowska i Joanna Stupak.