24 listopada 2015

Biblioteczny październik w SP nr 2 we Wrocławiu

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem październikowych imprez w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrocławiu. Relację na nasz blog nadesłała pani Renata Stańczak.

8 października 2015 roku
Wystawa „Białe Kruki w bibliotece szkolnej"
23 października 2015 roku 
W tym dniu gościem specjalnym biblioteki szkolnej była p. Justyna Rapacz - autorka wierszowanych legend wrocławskich oraz przewodnik PTTK. Uczniowie klas: II b i II c uczestniczyli w spotkaniu autorskim, poznali nowe legendy, jak i wspaniale potrafili wspierać autorkę w opowiadaniu znanych legend, jak np. "Legendy o kluskowej Bramie". Opowieści i przeczytane legendy na długo pozostaną w pamięci młodych czytelników.
29 października 2015 roku
Akcja „Cała Polska czyta dzieciom......my też”
Tego dnia uczniom SP nr 2 czytali w świetlicach nauczyciele oraz zaproszeni goście z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej: p. Beata Malentowicz i p. Aleksandra Nalazek.

*
Odbyła się również próba generalna przedstawienia „Zaczarowanych bajek świat” („Teatrzyku pod Aniołkiem”). Gościliśmy miłych gości z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej - p. Beatę Malentowicz oraz p. Aleksandrę Nalazek. Małych aktorów wspierali również zaproszeni rodzice.
 
październik 2015 roku
Przez cały miesiąc „Galeria Pierwszaka” prezentowała prace uczniów klas Ib i Ic, będące pokłosiem spotkań „Czytania na dywanie”.