27 listopada 2015

MMBS w Gdyni

Miło nam, że również w tym roku szkolnym jest z nami biblioteka Szkoły Podstawowej nr 6 z Gdyni. Oto pierwsza relacja - z Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Tegoroczne hasło obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, to „Biblioteki szkolne rządzą”. Na czytelników czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pt. „Książki dawniej wydane nie znaczy, że zapomniane”. Uczniowie porównywali współcześnie ilustrowane książki, z książkami m.in. „Cudaczek – Wyśmiewaczek” z 1957 roku, czy „Baśnie” H. Ch. Andersena z 1968 roku.


Biblioteka włączyła się również w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniach z autorką książek „Ortograffiti z Bratkiem” panią Izabelą Mańkowską. Dzieci zostały zapoznane z bohaterem bajek terapeutycznych – Bratkiem. Wysłuchały bajki „O narodzinach Bratka – poznajmy się!” oraz „Jak różowe okulary przemieniły smutek w radość”. Z ogromnym zainteresowaniem podziwiały kącik czytelniczy naszego przyjaciela. Na zakończenie pierwszoklasiści wspólnie stworzyli ciekawą techniką wizerunek Bratka. Zostały przeprowadzone lekcje wychowania fizycznego, pod hasłem: „Trening ruchowy i czytelniczy”. Po zajęciach dzieci mogły odkryć prawdę, że trenując można wiele osiągnąć: trenując czytanie – osiągnąć mistrzostwo w tej umiejętności, a trenując sport – zostać mistrzem w jakiejś wybranej dziedzinie sportu. Niezbędny jest jednak zapał, systematyczność i dobra motywacja do pracy. Jesteśmy przekonani, że z Wami – Czytelnikami biblioteki szkolne rządzą :)


Za relację dziękujemy pani Katarzynie Helinskiej