18 listopada 2015

Święto bibliotek w Gimnazjum nr 21 w Toruniu

Biblioteka Gimnazjum nr 21 w Toruniu, jak co roku w październiku, włączyła się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
W tym roku zaplanowano zdrowy poczęstunek dla wszystkich czytelników, którzy w październiku odwiedzali bibliotekę. Zajadano się orzechami włoskimi i ziemnymi, ziarnami słonecznika, jabłkami, winogronami. Przygotowano również gazetkę poświęconą świętu wraz z aforyzmami dotyczącymi książek. Uczniowie wraz z bibliotekarzami stworzyli wspólnie plakat do tegorocznego hasła:


Uczniowie w bibliotece rozwiązywali także łamigłówki liczbowe związane z książkami. Oto jedno z zadań: Biblioteka wyprzedawała stare książki. Kupiłam 12 książek za 12 złotych. Niektóre kupiłam po 50 groszy, inne po 1,50 zł., a jeszcze inne po 2 zł. Ile książek i w jakiej cenie kupiłam? 
*
W październiku biblioteka szkolna stała się również miejscem, gdzie uczniowie robili sobie selfie na konkurs szkolny. Oto dwa z nich. Drugie z nich otrzymało wyróżnienie w konkursie.
W bibliotece odbył się również casting na prezenterów do pierwszego w tym roku szkolnym odcinka szkolnej telewizji TV21, której jednym z opiekunów jest nauczyciel bibliotekarz.

Relację z obchodów nadesłały panie: Anna Wiśniewska i Izabela Kamińska Smolarek