10 listopada 2015

Urodziny Kubusia Puchatka


Urodziny Kubusia Puchatka to od lat  żelazny punkt w planie imprez czytelniczych w szkołach podstawowych. Zobaczmy co z tej okazji przygotowała biblioteka Zespołu Szkół w Mirosławcu.
12 października 2015 r. w bibliotece Zespołu Szkół w Mirosławcu obchodziliśmy 89 urodziny Kubusia Puchatka. Z tej okazji odbyło się spotkanie urodzinowe, w której wzięło udział 18 uczniów z klas I-III. Dzieci podarowały Kubusiowi wykonane przez siebie laurki z życzeniami. Układały opowiadanie „Jak Kubuś ocalił Prosiaczka” w oparciu o prezentację multimedialną. Rozszyfrowywały imiona mieszkańców Stumilowego Lasu.


Wszyscy nauczyli się piosenki „Co nieco, co nieco” , która porwała uczestników do tańca. Następnie dzieci ozdobiły tort dla solenizanta. Kubuś zaprosił wszystkich na małe owocowe „co nieco”. Urodziny przygotowały panie Kinga Świeczkowska i Joanna Stupak 
W tym dniu podczas przerw chętni uczniowie mogli wziąć udział w mini konkursie sprawdzającym znajomość postaci z książki A. A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”. Konkurs wygrała Laura Jurenc z kl. II b szkoły podstawowej.