9 listopada 2015

Wydarzyło się w bibliotece...


Z przyjemnością informujemy, że na naszej mapie aktywności pojawiła się nowa biblioteka! Zapraszamy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tworkowie na relację z "Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych". A mapa, dla przypomnienia ->TUTAJ
Jak co roku w październiku obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH. W tym roku hasło brzmiało: "Biblioteka szkolna rządzi"!  Nasza biblioteka „rządziła” dzięki przeróżnym atrakcjom przygotowanym dla Wszystkich uczniów naszej szkoły. Pierwszy tydzień miesiąca był okrzyknięty TYGODNIEM PISANIA LISTÓW. Wszystko za sprawą skrzynki pocztowej, dzięki której wymienialiśmy się ręcznie pisanymi listami. Przypomnienie sobie tej tradycyjnej formy korespondencji bardzo nam się spodobało i z pewnością to powtórzymy!


 Kolejny tydzień był czasem KINA BIBLIOTECZNEGO. Uczniowie, którzy wcześniej nabyli specjalne bilety, na przerwach brali udział w seansach bajkowych.
Jako trzeci obchodziliśmy TYDZIEŃ GIER PLANSZOWYCH. Na przerwach, zwłaszcza najmłodsi uczniowie grali w znane i lubiane gry.
Ponadto 22 października członkowie kółka bibliotecznego przy słodko zastawionym stole świętowali miesiąc bibliotek. Był czas na podsumowanie oraz zaplanowanie kolejnych atrakcji czytelniczych.
Ostatni tydzień października był czasem konkursów bibliotecznych.
Młodsi uczniowie mogli brać udział w konkursie na najciekawszą zakładkę do książki.
Uczniowie klas IV-VI oraz Gimnazjum brali udział w KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA, którego celem było zainteresowanie literaturą dzieci i młodzieży oraz wyłonienie talentów na najciekawszą interpretację czytanego tekstu.
 

Ponadto w październiku dzieci świetlicowe uczestniczyły w zajęciach z cyklu "W bibliotece nie musi być cicho - CZYTAM SOBIE W BIBLIOTECE". Zajęcia w formie zabawy z wykorzystaniem różnych animacji przypadły dzieciom do gustu. Poznaliśmy bohaterów książeczki "Maja na tropie jaja" gdzie motywem przewodnim była podróż. Uczestnicy wykonali walizki, spakowali się, poznali środki lokomocji oraz wybrali się w podróż u celu, której czekały zdrowe smakołyki. Na koniec spotkania każdy Świetlik otrzymał teczkę z kolorowankami i innymi gadżetami, jakie otrzymaliśmy w ramach tego programu.
Innym razem czytaliśmy książkę „Marta i ufoludek” na temat segregacji odpadów i ciekawych rzeczy, jakie możemy wykonać w ramach recyklingu. Dzieci z zaangażowaniem wykonały swoje ufoludki z materiałów pochodzących z odzysku. Dziękuję dzieciom za dobrą zabawę :)
Materiał nadesłała pani Emilia Machowska