11 grudnia 2015

Jeszcze o misiach


Dotarła do nas kolejna relacja z sympatycznego święta, jakim jest Dzień Pluszowego Misia.
W listopadzie biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt. ,,Portret misia”. Konkurs przeznaczony był dla klas 1-2 . Na konkurs wpłynęły prace wykonane różnymi technikami plastycznymi -  farbami, kredkami, wyklejane, wycinanki .

Komisja  podczas oceniania prac brała pod uwagę samodzielność wykonania pracy, staranność oraz czy praca wykonana została ciekawą techniką. Prace oceniał nauczyciel plastyki.

Uczniowie klas 1-2  zaznajomili się historią Dnia Misia, poznali misie, które stały się bohaterami książek i filmów dla dzieci, dowiedzieli się jakie gatunki niedźwiedzi występują w naturze oraz posłuchali wierszy o misiach , które recytowały uczennice z kl.Vc i z kl.VIa. Był też quiz o niedźwiedziach - za dobrą odpowiedź można było otrzymać jako nagrodę żelowego misia.
Dla uczniów z kl.1b przeprowadzono lekcję biblioteczną o misiach ,,Miś przyjacielem każdego dziecka”. Podczas lekcji czytano opowiadanie ,,Stary zielony miś”. Opowieść tą przeczytały swoim młodszym kolegom dziewczynki z kl.VB. Ola  z kl.IV B poprowadziła harcerską zabawę o misiach . Na końcu spotkania dzieci otrzymały portrety misia do pokolorowania.
Materiał nadesłała pani Beata Wolak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach