11 grudnia 2015

Spotkanie autorskie w Mirosławcu

Jednym z najciekawszych i najlepszych sposobów promocji książki są spotkania autorskie. Takie ciekawe spotkanie odbyło się ostatnio w Zespole Szkół w Mirosławcu.

17 listopada w Zespole Szkół w Mirosławcu gościliśmy panią Monikę Kowaleczko-Szumowską, autorkę książek dla dzieci i młodzieży: "Fajnej ferajny", "Galopu 44" i "Gupikowo". Spotkanie autorskie zostało zorganizowane dla uczniów klas IV-VI, którzy biorąc aktywny udział wysłuchali opowieści Pani Moniki o bohaterach "Fajnej ferajny". Książka zawiera wzruszające, barwne i niepozbawione humoru wspomnienia dzieci, które uczestniczyły i przeżyły Powstanie Warszawskie. 
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film dokumentalny pod tym samym tytułem. Na koniec spotkania ustawiła się długa kolejka po autografy. W bibliotece mamy dwie książki pani Moniki Kowaleczko-Szumowskiej z dedykacją autorki - "Fajna ferajna" i "Galop 44" . Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekarza Kingę Świeczkowską oraz Annę Grzyb- autorkę książki „Życie z drugiej ręki”.