22 grudnia 2015

Mikołajki z książką

U nas na blogu jeszcze mikołajkowo. Zapraszamy do SP nr 6 w Gdyni:
7 grudnia czytelnicy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni uczestniczyli w spotkaniach pt. „Mikołajki z książką”. Na długich przerwach w bibliotece odbyły się ciekawe zajęcia. Maluchy wysłuchały bajki o Bratku, który dzięki Mikołajowi pomógł dzieciom zapamiętać wszystkie samogłoski. Dzieci nauczyły się wesołego wierszyka:

„Na Mikołaja głowie samogłoski siadły sobie:
I, Y na uszach sobie wiszą,
E, A na wąsach się kołyszą,
O, U, Ó w okulary się wpisały,
Ę, Ą w długiej brodzie zaplątały!”


 Czytelnicy poznali książki w klimacie świątecznym m.in. „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa. Uczniowie zainteresowali się główną postacią utworu. Zwrócili uwagę na duchy, które miały ogromny wpływ na Ebenezera Scrooge'a. Następnie wysłuchali słuchowiska i przenieśli się w niezwykły „teatr wyobraźni”.

Odbyły się również ciekawe zajęcia plastyczne. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować skarpetę na prezenty. Dzieci z zaangażowaniem ozdobiły swoje prace.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się w tym dniu akcja „Wypożycz sobie prezent na święta”, zorganizowana przez Koło Przyjaciół Książki. Uczniowie mogli wypożyczyć książki, które były pięknie zapakowane w świąteczny papier. Wśród prezentów znalazły się m.in. takie tytuły: „Nowe przygody Mikołajka”, „Zwiadowcy”, „Zaczarowane Święta”, „Zapytaj Misia o Święta”.
To były piękne, mikołajkowe spotkania
Relację nadesłała na nasz blog pani Katarzyna Helińska - nauczyciel bibliotekarz i logopeda