18 grudnia 2015

Trzecioklasiści SP w gimnazjum

Co robili uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej w gimnazjum? O tym przeczytacie w relacji pani Honoraty Dyduch z Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju:
1 grudnia bibliotekę Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju odwiedzili trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Studzienicach. Po uroczystym powitaniu gości przez Panią Dyrektor rozpoczęła się lekcja biblioteczna.
Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje biblioteka gimnazjalna, poznali jej księgozbiór oraz regulamin. Zobaczyli również przedstawienie kukiełkowe „O rybaku i złotej rybce” w wykonaniu gimnazjalistów z Koła Bibliotecznego. Ponieważ – jak wspólnie ustaliliśmy - biblioteka jest miejscem magicznym, uczniowie mogli na chwilę sami stać się bibliotekarzami i poznać specyfikę tego zawodu. Sami wypełniali kartę czytelnika, kartę książki i używali bibliotecznych pieczątek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też stare księgi inwentarzowe.
Na koniec spotkania nasi młodsi koledzy zwiedzili gimnazjum, halę sportową, basen i przez moment byli na lekcji języka polskiego.
Dziękujemy pani Honoracie za relację :)