28 stycznia 2016

Biblioturniej w Gdańsku


Witamy w naszym gronie bibliotekę Gdańskich Szkół Autonomicznych!  Na początek - relacja z "Biblioturnieju" - pomysłowej imprezy czytelniczej dla uczniów szkoły podstawowej. Zapraszamy.

Jeszcze w grudniu starego roku rozegraliśmy finał, na który z niecierpliwością wyczekiwali uczniowie klas: 4b, 5a i 6c Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej. Drużyny z tych właśnie klas zwycięsko przeszły eliminacje Biblioturnieju i dostały się do ostatniej rozgrywki. Podobnie jak we wcześniejszym etapie finał rozegrał się na planszy wypełnionej mnóstwem pytań, pułapek oraz bonusów. Gracze z tą samą szybkością mogli utracić lub pomnożyć punkty. 

W Biblioturnieju uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści nowości wydawniczych podanych przez nauczycieli. Wiedza graczy o bohaterach i wydarzeniach z książek była imponująca. Zmagali się oni z pytaniami nawet o najdrobniejsze szczegóły np. o której godzinie Fogg (bohater książki W 80 dni dookoła świata) pojawił się w salonie Reform-Clubu? Czy co to herpetologia?
Po godzinnej, pełnej emocji rozgrywce okazało się, że tegorocznym zwyciężczyniami Biblioturnieju zostały Judyta Sawicka, Maja Pilska i Zuzia Żyra z klasy 5a. Nagrodami za najlepszy wynik były książki dla drużyny, a dla całej klasy talon na nocowanie w Bibliotece. Serdecznie gratulujemy! Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Zakamarki. Więcej informacji o naszej bibliotece można znaleźć pod linkiem http://bibliotekagsa.blogspot.com/

Wykaz literatury obowiązującej uczestników Biblioturnieju: Ali baba i czterdziestu rozbójników, Hergé, Przygody Tintina – Tintin w Kongo, Lemony Snicket, Przykry początek i Gabinet Gadów, Martin Widmark, Antykwariat pod Błękitnym Lustrem, Ulf Stark, Anna Höglund, Czy umiesz gwizdać Joanno?, Juliusz Verne W 80 dni dookoła świata, Hwang Sun-mi O kurze, która opuściła podwórze.
Za relację dziękujemy pani  Karolinie Robak
i panu Pawłowi Niesiołowskiemu