28 stycznia 2016

Dzień Kubusia Puchatka

Witamy na naszym blogu kolejną szkołę - Publiczną Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum w Krasnosielcu . Oto pierwsza relacja, a bohaterem jest Kubuś Puchatek...
Najsłynniejszy miś świata, wielki amator miodu, Kubuś Puchatek 18 stycznia obchodzi swoje święto. Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a. Gdy w 1926 roku ukazała się książka "Kubuś Puchatek", a potem "Chatka Puchatka", jej główny bohater miś stał się sławny na całym świecie.
Z tej okazji w bibliotece szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu w dniu 18 stycznia 2016 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas pierwszych i grupy przedszkolnej, którego myślą przewodnią była sympatyczna żółta postać towarzysząca dzieciom już od wielu lat. Uczniowie zapoznali się z postacią autora, jego utworami i późniejszymi wydaniami przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Poznali też wiele ciekawych faktów, m.in. to, że wszystkie zwierzęta występujące w książce, były tak naprawdę zabawkami należącymi do Krzysia, syna autora, podarowanymi mu z różnych okazji przez różne osoby: rodzinę, znajomych i nieznajomych. Uczniowie wysłuchali także opowiadania, w którym Kubuś Puchatek jako chmurka chce dostać się do dziupli z miodem. Uczestnicy zabawy układali puzzle, rozwiązywali zagadki i odpowiadali na pytania związane z bajką. Były też zabawy ruchowe do piosenek o misiach: "Misiowi przyjaciele" i "Miś Smutasek". Merytorycznego wsparcia przy aranżacji zabaw i piosenek udzieliła mi Pani Agnieszka Gałązka. Świętowanie było bardzo udane, a wszyscy pełni radości i zapału wrócili na lekcje.
Materiał nadesłał do nas pan Andrzej Sierak
Dziękujemy!