18 lutego 2016

Koty i kociaki

Biblioteka szkolna przede wszystkim promuje książkę i czytelnictwo, ale coraz częściej zdarza się, że organizuje imprezy, przeprowadza akcje, które na pozór wydają się nie być  całkiem z czytelnictwem związane. O kilku takich akcjach już pisaliśmy. Dzisiaj zapraszamy do przeczytania relacji pani Marty Jachimowskiej z wydarzeń jakie miały miejsce w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie.
Przed feriami w bibliotece szkolnej miały miejsce nietypowe wybory. Na tablicy ogłoszeń ukazały się zdjęcia kotów nauczycieli naszej szkoły. Społeczność szkolna miała za zadanie wybrać najsympatyczniejszego kota. Głosowanie zostało zorganizowane z okazji Światowego Dnia Kota, które przypada 17 lutego. Nasza szkoła jest dużą placówką łączącą ze sobą gimnazjum i podstawówkę. Uczy się w niej ok. 1200 uczniów, a pracuje 100 nauczycieli. Podczas przygotowania materiałów do wystawki okazało się, że bardzo wielu nauczycieli posiada kota, niektórzy nawet w większej ilości. Do rywalizacji stanęło więc 25 kotów. Przez cały tydzień na przerwach bibliotekę odwiedzały tłumy W głosowaniu wzięło udział ponad 500 uczniów oraz kilkudziesięciu nauczycieli. Spośród głosujących rozlosowano drobne upominki.
Oprócz tego z okazji Dnia Kota przygotowano wystawkę książek o tych puszystych czworonogach oraz specjalne zajęcia czytelnicze dla klas 2 szkoły podstawowej. Taka inicjatywa zachęci na pewno uczniów do odwiedzania biblioteki i czytania książek, a biblioteka będzie się im kojarzyć jako miejsce ciekawe i przyjazne.