10 lutego 2016

Magia w bibliotece

Po raz kolejny otrzymaliśmy ciekawą relację ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej  w Gryfinie. 
Tuż przed feriami, 29.01.2016, do biblioteki .... zawitała magia! Wraz z uczniami klasy II E wśród map, książek, atlasów, słów i niektórych form teatralnych zanurzyliśmy się w zaklęciach, czarach i najprawdziwszej magii. Były to kolejne zajęcia z cyklu "Czytam sobie w bibliotece". Tym razem dzięki książce W. Widłaka "Syrop maga Abrakabry" zorganizowane zostały zajęcia pod tytułem "Zabawa w Maga", w oparciu o scenariusz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie po przeczytaniu całej książki poznali budowle Bliskiego Wschodu i doskonale wyłapywały ich cechy charakterystyczne i te różniące ich od budynków europejskich. Podróżowaliśmy również palcem po mapie, odnajdując egzotyczne kraje i pokonując wielkie odległości pomiędzy Polską, a odwiedzanymi krajami. W niezwykle wesołym nastroju i wśród arabskiej muzyki tworzyliśmy również niesamowite i tajemne czary i zaklęcia z rozsypanki sylabowej, a na koniec poznaliśmy kilka tajemnic teatru - bawiliśmy się pantomimą, gestami i mimiką, by na koniec w formie ruchowej pokazać mały spektakl, oparty na omawianej książce.
Uczestnicy zajęć bawili się świetnie, co z pewnością widać na zdjęciach. Mamy nadzieję, że ta odrobina magii, która wyczarowała wspaniałą aktywność i niesamowite uśmiechy na obliczach uczniów sprawi, że ta radość nie odejdzie od naszych wiernych czytelników przez całe ferie, a nawet zostanie po powrocie z tego zasłużonego odpoczynku.
 

relacja: pan Adrian Kopp
foto: Irena Łączyńska/Adrian Kopp