2 lutego 2016

Rocznicowe czytanie

Biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Tychach, w grudniu 2015 roku przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Rocznicowego Czytania. Cykl spotkań zainicjowała w połowie 2013 roku gorzowska poetka, Beata Patrycja Klary. Obecnie takie czytelnicze spotkania odbywają się w wielu miastach Polski, a także poza granicami naszego kraju. W maju 2014 do akcji przystąpiły Tychy, a teraz również nasza szkolna biblioteka :).
Dotychczas odbyły się u nas trzy takie czytania. Rozpoczęliśmy od spotkania z poezją Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, póżniej były czytane utwory Jeremiego Przybory a w ostatnich dniach przypominaliśmy sobie wiersze ksiądza Jana Twardowskiego - 18 stycznia minęła 10. rocznica śmierci tego poety.
Pierwsze spotkanie poświęcone twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego odbyło się 6 grudnia w rocznicę śmierci poety.
Z twórczością Jeremiego Przybory zapoznawaliśmy się w 100. rocznicę jego urodzin, nie tylko czytając, ale i słuchając piosenek :)
I ostatnie spotkanie  - wiersze księdza Jana Twardowskiego.
Każdorazowo przypominamy sobie także najważniejsze wydarzenia z życia poety i poznajemy zbiory biblioteki dotyczące danej postaci.

relacja: Bożena Kozieńska