2 marca 2016

Co kryją Tajemnice...?

Cykl przygód małych detektywów Lassego i Mai, bije rekordy popularności wśród najmłodszych czytelników. Nic więc dziwnego, że książki z tej serii stają się inspiracja do organizowania konkursów czytelniczych. Prezentujemy relację ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zielonce.
W Ogólnopolskich Wyborach Książek seria ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” okazało się przebojem w szkołach podstawowych. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie Lasse i Maja chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.


W naszej szkole również ta szwedzka seria cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników biblioteki szkolnej. Książki z tego cyklu, błyskawicznie znikają z półki, a uczniowie których wciągnęło rozwiązywanie detektywistycznych zagadek, dopytują czy ukazały się już kolejne tomiki. Dlatego biblioteka szkolna zorganizowała warsztaty czytelnicze na ich temat – była u nas pani z wydawnictwa Zakamarki – jest to wydawnictwo które wydaje tę serię i poprowadziła warsztaty opowiadając o książkach i zachęcając uczniów do czytania. Prowadzone były też lekcje biblioteczne na temat Tajemnic. Dla wszystkich fanów Lassego i Mai odbył się konkurs czytelniczy, w którym mogli wykazać się znajomością serii. Po feriach, 19 lutego odbyło się uroczyste omówienie i rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcom wręczono dyplomy i książki oraz mapę Valleby.Za relację dziękujemy Pani Ewa Dunin - Wilczyńskiej