1 marca 2016

Kociżyczki. A co to takiego?

Relacja z bardzo energetycznej kociej imprezy, połączonej ze szlachetna akcją na rzecz schroniska dla zwierząt, dotarła do nas z Torunia. Zapraszamy!
17 lutego 2016 r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 35 w Toruniu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W tym dniu każdy mógł przebrać się za tego milusińskiego czworonoga. Zabawy i uciech było co niemiara. Została przygotowana wystawa książek, w których istotni byli koci bohaterowie. Uczniowie wykazywali się kreatywnością, zapełniając arkusz brystolu życzeniami dla kotów (kociżyczki), a istne wariactwo panowało wokół kociej rodziny. Koty wszelakiej maści, rysowane, doklejane, pstrokate, kolorowe momentalnie wypełniły całą tablicę :).

Podczas zajęć prowadzonych przez panią bibliotekarkę pierwszoklasiści mogli sprawdzić, ile mają w sobie kota. Wąchali, smakowali, słuchali, wyginali się i poznawali wiele ciekawostek na temat kotów. Informacje o kociakach zapełniały czytelniane regały. Całe wydarzenie okraszone było wystawą prac uczennicy z kl. IV- istnej kociary, która wykonała istne kocie cudeńka różnymi technikami plastycznymi. Oczywiście nie zapomnieliśmy o potrzebujących kociakach ze schroniska. Zebraliśmy ok.30 kg karmy dla czworonogów i wiele kocich przysmaków, które już w najbliższych dniach trafią do toruńskiego schroniska.
Materiał nadesłała pani Karolina Szostak-Lubomska