30 marca 2016

Dzień Kobiet raz jeszcze

Napłynęła do nas kolejna relacja z bibliotecznego Dnia Kobiet. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie.
Szkolni bibliotekarze z okazji Dnia Kobiet postanowili zorganizować dwa konkursy pod hasłem "Dziewczęca bohaterka literacka" - plastyczny dla klas I-III oraz konkurs wiedzy dla klas IV-VI. Liczba uczestników (nie tylko uczestniczek!) przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W obu konkursach wzięło udział ponad 30 osób!


W szkolnej wypożyczalni przez kilka dni powstało kilkanaście niezwykle ciekawych prac, spośród których po długich naradach wyłoniono trójkę najciekawszych. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Mróz z klasy II C, która namalowała Hanię Humorek, tuż za nią znalazła się praca Nikoli Jakimczyk z klasy II F, która przedstawiała Barbie, a trzecie miejsce przypadło Gabrysi Maszadro z klasy II A za portret Roszpunki. Najlepsze prace, jak i kilka wyróżnionych rysunków, zawisło w holu szkoły, gdzie każdy zainteresowany może podziwiać talenty młodych czytelników
Z kolei 8.03.2016 starsi uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu, który składał się z pytań dotyczących świata lektur i bajek, a zakończony był krótkim wypracowaniem, dotyczącym ulubionej bohaterki literackiej. Prym tutaj wiodły uczennice klas VI. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Ragan z klasy VI C, drugie Alicja Ulaszewska z tej samej klasy, a trzecie Maja Romanicz z klasy VI D. Wszystkie trzy zdobyły bardzo wysoką liczbę punktów, a i osoby za zwyciężczyniami nie odstawały zbyt mocno. Poziom konkursu był bardzo wysoki.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe zakładki oraz czytelnicze magnesy, a najlepsze osoby zostaną również nagrodzone na uroczystym apelu, zorganizowanym z okazji zakończenia roku szkolnego. Cieszymy się mocno, że frekwencja na obu konkursach była tak wysoka i że razem z naszymi uczennicami i uczniami mogliśmy świętować czytelniczo Dzień Kobiet w szkolnej bibliotece.
Relację nadesłał do nas pan Adrian Kopp. Dziękujemy!