9 marca 2016

Najlepsza promocja czytelnictwa

Dobrze każdy bibliotekarz wie, że najlepszym sposobem na promocję czytelnictwa jest  zorganizowanie spotkanie z pisarzem. Z autorem wielu wspaniałych opowieści dla młodych czytelników mogli ostatnio spotkać się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Oto relacja przysłana przez panie Teresę Nowak i Kamilę Grzelczak
24 lutego 2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mosinie mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć znanego i lubianego autora książek oraz słuchowisk dla dzieci i młodzieży – pana Marcina Pałasza, który przyjechał do nas na zaproszenie biblioteki szkolnej. Napisał on wiele zabawnych książek, m.in. "Wakacje w wielkim mieście", "Wszystko zaczyna się od marzeń", "B@jki", "Straszyć nie jest łatwo" i serię "Elfomania", które cieszą się wielką popularnością wśród czytelników naszej biblioteki. Pan Marcin jest człowiekiem o wielkim poczuciu humoru i z łatwością nawiązał kontakt z dziećmi, wywołując u nich uśmiech na twarzy. Nasi uczniowie dowiedzieli się m.in. skąd autor czerpie pomysły do książek, kim tak naprawdę jest Elf oraz jak próbował napisać prawdziwy horror i co z tego wynikło. Autor przytaczał zabawne anegdoty ze swojego życia, stąd też co chwilę wybuchały salwy śmiechu.


Uczestnicy spotkania, ośmieleni naturalnym i przyjaznym sposobem bycia autora, zadawali mu wiele pytań, na które wyczerpująco odpowiadał.

Na zakończenie spotkania nasz gość  składał autografy w swoich książkach, po które ustawiła się bardzo długa kolejka.

Na zakończenie spotkania w bibliotece zrobiono zdjęcie, za które szczególnie dziękujemy w imieniu wszystkich czytelników bibliotek szkolnych!