8 marca 2016

Pasowanie na czytelnika

Witamy na naszym blogu kolejną bibliotekę! To biblioteka Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Bielsku Podlaskim, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Gimnazjum nr 3. Dziś dzieli się z nami relacją z pasowania na czytelnika szkoły podstawowej.
W tradycję naszej biblioteki wpisała się uroczystość Pasowania na Czytelnika. Wszystkie klasy pierwsze spotykają się na szkolnym korytarzu, a my bibliotekarze, przy pomocy nauczycielek kształcenia zintegrowanego przygotowujemy część artystyczną. W tym roku odbyła się ona 23 lutego. Uczniowie klas pierwszych z wielkim zainteresowaniem obejrzeli inscenizację, która pokazała dzieciom różnorodność i piękno książek oraz ich rolę w życiu człowieka. Pierwszoklasiści wysłuchali o co prosi ich książka i uroczyście obiecali kochać i szanować książki oraz korzystać z ich rad i mądrości. Inscenizację przygotowali uczniowie z klasy II.

Po uroczystości Pasowania na Czytelnika w następnych dniach odwiedziło naszą bibliotekę sześć klas pierwszych, w mocno okrojonym składzie z powodu epidemii grypy, ale z niebywałą, ostatnimi czasy, chęcią czytania. Nasi najmłodsi czytelnicy poznali zasady wypożyczania książek, opowiadali o swoich ulubionych lekturach i wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę wizyty w bibliotece każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki wykonaną przez gimnazjalistów.
Przez kolejne dni zapraszamy poszczególne klasy do biblioteki, gdzie czekają przygotowane do wypożyczania książki.
To niesamowite! Każdego dnia, rano czekają na nas przed drzwiami biblioteki Maluchy, żeby powiedzieć, że książka, którą czytają jest fajna ..., ciekawa ..., albo zapytać czy są podobne. 
Czytanie staje się modne?! :)

Relację nadesłały do nas panie:
Ewa Bogucka - nauczyciel bibliotekarz
Janina Ziniewicz - nauczyciel kształcenia zintegrowanego
Dziękujemy!