22 marca 2016

Z okazji Dnia Kobiet...

Dziś na blogu relacje przygotowane przez szkoły z okazji Dnia Kobiet.
Pierwsza z nich z Gimnazjum nr 49 w Warszawie:
„Być kobietą...”

8 marca biblioteka szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą z „kobietą w tle”. Uczniowie mogli skorzystać z kilku propozycji. Ci, którzy odwiedzają naszą bibliotekę regularnie, nie mieli problemu z połączeniem znanych, popularnych imion żeńskich z męskimi, tworząc tym samym najsłynniejsze pary literackie. Przygotowaliśmy mapy Warszawy, na których uczniowie mieli znaleźć żeńskie nazwy ulic. Krzyżówki, których bohaterkami były gwiazdy pop kultury, nie sprawiły gimnazjalistom żadnych problemów. Największy tłok był przy prezentacjach, na których pokazywaliśmy znane i mniej znane aktorki – i tutaj okazało się, że uczniowie świetnie kojarzą Kate Winslet, Angelinę Jolie, ale kim jest Anna Dymna, wiedziały zaledwie dwie osoby.
Przygotowaliśmy także ranking najpopularniejszych imion żeńskich w naszej szkole oraz wystawę książek z żeńskimi bohaterkami.
Impreza była udana – uczniowie proszą o analogiczną na Dzień Chłopaka ;)
Relacja: p. Magdalena Lewandowska

***
Kolejny materiał nadszedł do nas z Liceum Ogólnokształcącego nr XV we Wrocławiu:

"Poetycki Dzień Kobiet"
Kobieca inicjatywa, męskie wykonanie
8 marca, w Liceum Ogólnokształcącym Nr XV we Wrocławiu, promocja czytelnictwa wyszła poza ściany biblioteki. Chętni Panowie Nauczyciele (n-l edukacji dla bezpieczeństwa, n-l wychowania fizycznego, n-l historii i n-l wiedzy o społeczeństwie) i Panowie Maturzyści w trakcie długiej przerwy, w holu szkoły, głośno czytali teksty poetyckie, dedykowane wszystkim Paniom. Oczywiście w repertuarze znalazły się utwory wychwalające przymioty ciała i umysłu płci pięknej :).

Relacja: p. Alicja Pokusińska
  
Dziękujemy Paniom!