6 kwietnia 2016

Dzień Pluszowego Misia w Dobryni

Dzień pluszowego misia obchodzony jest na świecie w październiku. Okazuje się, że wcale nie trzeba trzymać się kalendarza , aby zorganizować dzieciom misiową, czytelniczą zabawę. Zapraszamy do biblioteki szkolnej w Dobryni.
Dzień Pluszowego Misia, który odbył się w naszej szkole 11.03.2016 roku był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki oraz zaproszeniem wszystkich do dobrej zabawy. Tego dnia, na sali gimnastycznej spotkały się wszystkie klasy oraz nauczyciele, Danuta Hołowicka, dyrektor szkoły i zaproszeni goście: Krystyna Czechowicz z Biblioteki Gminnej w Cieklinie i Dorota Sroka-Lewosz, przewodnicząca Rady Rodziców. Każdy uczeń oczywiście przyniósł swoją ulubioną przytulankę.


Krótką prezentację misiowych bohaterów: Uszatka, Coralgola, Kubusia Puchatka, Paddingtona, misia Yogi i Gumisiów przygotowały uczennice klasy IV i V. Po niej, w głośnym czytaniu, oczywiście o misiach, zaprezentowali się uczniowie klasy II, III i VI: Natalia Ślusarczyk, Faustyna Żychowska, Jan Leśniak, Karol Michalik, Kacper Brej, Kacper Szańca i Dominik Żychowski. Nie zabrakło też piosenek o niedźwiadkach, zaśpiewały je: Justyna Żychowska, Dagmara Mastej, Magdalena Kuczaj i Wiktoria Mikołajczyk. Misiową gimnastykę poprowadziła pani Marta Gomuła. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.
W tym dniu zostały rozstrzygnięte również konkursy plastyczne, ogłoszone przez Bibliotekę szkolną: „Portret misia” i „Przygoda misia”. Nagrody i dyplomy wręczyła laureatom dyrektor szkoły.

Na zakończenie spotkania pani Dorota Sroka-Lewosz, wręczyła uczniom „małe słodkie co nieco”, żelkowe misie, które ufundowała Rada rodziców.
To był naprawdę „misiowy dzień”!
Materiał nadesłała do nas pani Bożena Jurkowska