27 kwietnia 2016

Psie troski w Krasnosielcu

Psie klimaty na spotkaniu z pisarzem w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu:
W dniu 18 kwietnia 2016 r. w Bibliotece Szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu odbyło się spotkanie z Tomem Justyniarskim - rzecznikiem prasowym Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej, pisarzem, podróżnikiem.
W klimat spotkania wprowadziła naszych uczniów wystawa książek ze zbiorów naszej biblioteki – Zwierzęta w literaturze, a także głośne czytanie i zajęcia z książką "Psie troski".
 
Na spotkanie z dziećmi pisarz przyjechał ze swoim pieskiem Lusią, który mu zawsze towarzyszy w spotkaniach z dziećmi.
Spotkanie było nie tylko lekcją przyrody, ale przede wszystkim lekcją uczącą miłości do zwierząt, kochaniu ich i dbania o nie, jak o członków rodziny. Pisarz przekazał najmłodszym trzy istotne spostrzeżenia, które uwzględnia podczas pisania swoich książek: zwierzęta są naszą rodziną, zwierzęta to nie przedmiot ani rzecz, zwierzęta mówią swoim językiem. Zachęcał uczniów do przeczytania swoich książek oraz do pozostania obrońcą zwierząt. Na koniec spotkania można było otrzymać autograf pisarza z dedykacją dla siebie i swojego zwierzątka. Była to wspaniała lekcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
W podziękowaniu za spotkanie autor otrzymał album Nasze Zwierzaki, który powstał z rysunków wykonanych przez uczniów klas II b, III a i IV b.
 
Materiał nadesłał do nas p. Andrzej Sierak
Dziękujemy!