28 kwietnia 2016

Spotkanie autorskie w Zgierzu

We wtorkowy poranek 12 kwietnia 2016 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 8 w Zgierzu mieli okazję spotkać się z Pawłem Wakułą, znanym ilustratorem prasowym oraz twórcą książek dla dzieci.
 
Spotkanie autorskie oparte było na motywach książki ,,Jagiełło pod prysznicem, czyli poczet władców polskich". Gość w ciekawy sposób opowiadał o mało znanych faktach z życia polskich królów i książąt. Opowiadania o książce wzbogacił rysunkiem, który szybko i sprawnie wyszedł spod jego ręki, wzbudzając ogólny entuzjazm wśród dzieci.


Paweł Wakuła z zawodu jest plastykiem, jak sam o sobie mówi, rysownikiem-humorystą, i właśnie ów humor, jego oryginalne poczucie oraz bogata wyobraźnia, skłoniły dyplomowanego plastyka do zajęcia się także twórczością literacką. Od wielu lat współpracuje z największym polskim tygodnikiem „Angora”, ilustrując artykuły (m.in. w „Angorce”), publikując żarty rysunkowe oraz pisząc krótkie humoreski. W dorobku pisarskim znajdują się książki dla dzieci: "O czym szumi las", "Na tropie sześcioptaka", "Kajtek i Yetik", "Kajtek i Yetik podnoszą żagle", "Mój tata jest olbrzymem", "Dębowa kołyska", "Co w trawie piszczy". Ten ostatni zbiór opowiadań został wyróżniony w konkursie literackim im. Astrid Lindgren.
Na koniec spotkania nastąpiła ważna chwila, na którą wszyscy zawsze czekają z niecierpliwością, czyli rozdanie autografów. Jak zwykle przy takiej okazji bywa, do pisarza ustawił się „długi sznur”. Dzieci prosiły autora o podpis na zakupionych wcześniej książkach, a autor chętnie “wpisywał i wyrysowywał" dedykacje.
Spotkanie z Pawłem Wakułą okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą.


Relację ze spotkania nadesłała do nas p. Małgorzata Wróbel
Dziękujemy!