1 kwietnia 2016

Spotkanie autorskie w Kłodzku


Po znakomitym spotkaniu autorskim w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości, debiutujący dolnośląski pisarz Łukasz Ignatow, może liczyć na grono nowych fanów. Oto relacja pani Joanny Chodzin, organizatorki spotkania w szkolnej bibliotece.
W poniedziałek 14 marca 2016 Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości gościła w swoich progach pisarza z Radkowa – Łukasza Ignatowa
 Młody twórca prezentował młodzieży swoją powieść pt. „Przebudzenie” - pierwszą część wieloksięgu z cyklu Bez cienia litości. Jest to mroczna i przerażająca opowieść o tajemnicach Ziemi i Piekła, czyli gratka dla miłośników Urban Fantasy, a takich czytelników w naszej szkole nie brakuje. 
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas o różnych profilach. Szczególnie z wizyty pisarza ucieszyli się uczniowie z klas informatycznych, którzy preferują taki rodzaj literatury. Przyszli informatycy szybko nawiązali kontakt z naszym gościem. Okazało się, że grają w te same gry, słuchają muzyki tych samych zespołów muzycznych. Pisarz został zasypany pytaniami od młodych ludzi, na które odpowiadał z ożywieniem i zaangażowaniem.


I tak Pan Łukasz opowiedział o swoich inspiracjach- grach komputerowych i ulubionych zespołach muzycznych, które towarzyszą mu podczas tworzenia. Autor przyznał, że do napisania książki, zainspirowały go gry wideo z serii Devil May, Cry, których jest wielkim fanem. A na jego twórczość mieli duży wpływ: Andrzej Sapkowski i Terry Pratchett. 
Pisarz zdradził również kilka sekretów dotyczących warsztatu twórczego i wydania pierwszej książki. Opowiadał o kłopotach, z jakimi boryka się młody, debiutujący twórca.

Spotkanie było częścią realizowanego w szkole projektu” Wkręceni w książkę”, nagrodzonego w II Konkursie Grantowym „ Szkoła w działaniu”, zorganizowanym przez Fundację „ Razem możemy więcej". Na spotkaniu zaprezentowano wybrane plakaty promujące czytelnictwo stworzone przez uczniów Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości.

Mamy nadzieję, że Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości jeszcze nie raz będzie gościć tego młodego pisarza. Łukasz Igniatow, debiutujący twórca zaciekawił i zainteresował swoją książką trudnego i krytycznego czytelnika, jakim jest młodzież.

To wielka sztuka i nie lada wyczyn... Panie Łukaszu...bardzo serdecznie dziękujemy!!!
Elżbieta Krawczyk, nauczycielka wiedzy o kulturze, poprosiła uczniów o napisanie recenzji ze spotkania z autorem- Łukaszem Igniatowem. Oto niektóre wypowiedzi uczniów z klasy 2TJ:

„Moim zdaniem prezentacja książki pt. „Przebudzenie” Łukasza Ignatowa Była wspaniała” / Filip Madejczyk

„Autor opowiedział nam, jaką ciężką pracę jest proces od napisania do wydania gotowego egzemplarza książki” / Wojciech Sołtoniuk

„Autor na spotkaniu nie chciał przeczytać fragmentu książki, co moim zdaniem świadczy o jego małym doświadczeniu” / Krzysztof Niciński
„Autor opowiadał o inspiracjach twórczych, była to gra komputerowa DMC” / Dominik Kurowski  
„ Po spotkaniu postanowiłem zostać dłużej i porozmawiać z autorem, który okazał się bardzo miłym człowiekiem, nawet zaproponował wspólne zdjęcie i przejście na”ty”. Spotkanie wspominam bardzo dobrze, na pewno przeczytam jego książkę” / Piotr Marchewka
Wizyta pisarza możliwa była dzięki wieloletniej współpracy biblioteki szkolnej z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku.

Organizatorki spotkania: Panie Mariola Bil nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz Joanna Chodzin nauczyciel bibliotekarz