11 kwietnia 2016

Wieści z biblioteki SP 6 w Inowrocławiu

Przed Państwem garść informacji o tym, co wydarzyło się w ostatnim czasie w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu:
1. Bibliotekarze i członkowie kółka bibliotecznego uczestniczyli w szkolnym Międzysemestralnym Otwartym Spotkaniu Tikowym (MOST), w ramach programu Szkoła z klasą 2.0. Prezentowaliśmy tam efekty naszej pracy w projekcie edukacyjnym "ZA CO LUBIĘ MOJE MIASTO".
2. W czytelni naszej biblioteki co wtorek odbywają się zajęcia głośnego czytania dla dzieci ze świetlicy szkolnej. Ostatnio poznawaliśmy wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Dzieci wypełniały kolorami i pomysłami planszę stworzoną do wiersza o 11 kapeluszach, a dyskusji o modach na kapelusze w różnych epokach i sytuacjach nie było końca, jak to wśród małych kobietek.
3. Na początku marca nasza biblioteka gościła dzieci z klas pierwszych, które odbywały pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki. Pasowania rozciągnęły się na cały tydzień 1-4 marca, gdyż mamy aż 6 klas pierwszych. Wszystkie pierwszaki otrzymały w prezencie zakładki do książek.

Relacja: p. Joanna Kraszkiewicz
Dziękujemy!