25 maja 2016

W inowrocławskiej "szóstce" się dzieje...

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 6 z Inowrocławia związała się z Bibliotekami Szkolnymi Online już na samym początku. Jak widać, jest to związek trwały :) Zapraszamy do zapoznania się z imprezami czytelniczymi, które w ostatnim czasie zorganizowała dla dzieci pani Joasia Kraszkiewicz.

Głośne czytanie w klasie Id
Zaproszona przez wychowawczynię klasy Id odwiedziłam dzieci w ramach akcji czytelniczej LUBIMY CZYTAĆ.

Rozmawialiśmy o pożytkach z czytania książek, przeczytałam na głos książkę z serii Disney’a LEW LAMBERT ŁAGODNY JAK BARANEK, wykorzystując elementy dramy, które dzieciom bardzo się podobały. Po zakończeniu czytania odszukaliśmy morał płynący z lektury i dzieci wykonały kolorowankę specjalnie przygotowana na tę okazję.

Ilustrowanie opowiadania Gabrieli Kotas
 Na zajęciach w czytelni z grupą dziewcząt z klasy 4 czytałyśmy opowiadania pani Gabrieli Kotas, która odwiedzi nas w czerwcu i poprosiłam dziewczynki o wykonanie ilustracji do jednego z opowiadań. Pisarka odbierze je osobiście i być może wykorzysta przy wydaniu opowiadań drukiem. Na razie wysłałam pisarce zdjęcia ilustracji.
Bajeczki z szósteczki
 W naszej bibliotece odbywały się zajęcia w ramach projektu edukacyjnego: Dzieje książki – od tabliczek glinianych po e- booki. Oprócz poznawania historii książki uczestnicy projektu tworzyli własne opowiadania, które udało wydać się drukiem w postaci książki BAJECZKI Z SZÓSTECZKI.
Jako bibliotekarz służyłam pomocą doradczą, konsultowałam szatę graficzną i szczegóły promocji. Bardzo cieszy nas taki sukces, a uczniowie są dumni z udziału w projekcie.
Lekcja o książce dla dziewcząt z 4a
 W ramach współpracy z filią dla dzieci Biblioteki Miejskiej odwiedziliśmy pobliska bibliotekę, zaproszeni na zajęcia JAK POWSTAJE KSIĄŻKA.

Grupa dziewcząt z klasy 4a miała okazję poznać etapy powstawania książki w drodze od pisarza do biblioteki, obejrzeliśmy przykłady wydań o ciekawej szacie graficznej i w różnych formatach, dziewczynki rozwiązały krzyżówkę, sprawdzającą znajomość popularnych lektur szkolnych
.