24 maja 2016

Zaczarowany świat Hobbita

Mamy relację z pierwszego konkursu międzyszkolnego, którego Biblioteki Szkolne Online miały zaszczyt być patronem :)
Zapraszamy do Gdańska do "Zaczarowanego świata Hobbita".
W Tygodniu Bibliotek odbył się finał I Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Zaczarowany świat Hobbita”. 11 maja w drugim etapie konkursu udział wzięli uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów podczas etapu pisemnego /27.04./, w którym uczestniczyło ponad 120 uczniów. Finalistami zostało 36 uczniów z 11 pomorskich szkół:

Gimnazjum nr 12 w Gdańsku, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, Szkoła Podstawowa z Banina, Gimnazjum nr 27 w Gdańsku, Happy Kids Osowa, Szkoła Podstawowa w Kaliskach, Szkoła Baletowa w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdańsku, Szkoła Podstawowa w Szemudzie, Szkoła Podstawowa nr 42 w Gdańsku, Gimnazjum nr 29 w Gdańsku.


Podczas etapu ustnego uczestnicy zmagali się z pytaniami i różnymi zadaniami. A oto wyłonieni i nagrodzeni laureaci:

I miejsce – Karolina Gałecka / Gimnazjum nr 27
II miejsce – Dawid Cywiński / Gimnazjum nr 29
III miejsce – Olga Stella / Szkoła Baletowa

WYRÓŻNIENIA:

Julia Surma / Gimnazjum nr 27
Krzysztof Cieślewicz / Szkoła Podstawowa w Kaliskach
Pilarska Urszula / Szkoła Podstawowa w Kaliskach
Wiktoria Sikora / Szkoła Podstawowa w Szemudzie
Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom i śmiało można powiedzieć, że są ZACZYTANYMI HOBBITOWCAMI Gratulujemy nagrodzonym, wszystkim czytelnikom oraz opiekunom za zaangażowanie. Duże podziękowania należą się uczniom, którzy dbali o stronę organizacyjno – techniczną przedsięwzięcia!

Pomysłodawczyniami i realizatorkami konkursu są nauczyciele bibliotekarze zaprzyjaźnionych szkół z Gdańska – Suchanina: Gimnazjum nr 29 & Szkoła Podstawowa nr 42. Patronat medialny nad konkursem sprawował ogólnopolski portal BIBLIOTEKI SZKOLNE ONLINE, sponsorem była sieć księgarń Matras.
Za relację bardzo dziękujemy paniom Agnieszce Kłopotowskiej i Aleksandrze Rzeszotarskiej