22 czerwca 2016

Konkurs "Mistrz pięknego czytania"

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 3 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Mirosławcu został zorganizowany szkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” adresowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Zapraszamy na relację p. Kingi Świeczkowskiej:
Zadaniem konkursowym regulaminu było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy. Prezentowane książki zostały wybrane pośród pozycji zakupionych do biblioteki szkolnej z dotacji MEN w ramach programu „Książki Naszych Marzeń”.

Wystąpienia uczestników były oceniane przez jury w składzie: pani Leokadia Janczewska, pani Katarzyna Jurenc, pani Bożena Wiese, pani Teresa Szylkiewicz i pani Joanna Stupak, które brało pod uwagę zarówno poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną przekazu.
Uczniowie godne reprezentowali swoje klasy w konkursie, porwali słuchaczy w fascynujący świat literatury dla dzieci i młodzieży dzięki wzorowo przeczytanemu fragmentowi wybranej książki.

Tytuł „Mistrz Pięknego Czytania” otrzymali:
w kategorii klas IV - Tatiana Smyczyńska
w kategorii klas V- Alicja Kicińska
w kategorii klas VI – Filip Bogucki
Tytuł „Wicemistrz Pięknego Czytania” otrzymali:
w kategorii klas IV - Gabriela Pańczyk
w kategorii klas V- Blanka Halamus
w kategorii klas VI – Julia Sulik
Odbyło się również głosowanie publiczności, w wyniku którego słuchacze nagrodzili:
w kategorii klas IV - Amelię Biniaś
w kategorii klas V- Alicję Kicińską
w kategorii klas VI – Filipa Boguckiego
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki oraz pamiątkowe zakładki do książek.
Organizatorami konkursu były panie: Kinga Świeczkowska i Agnieszka Pawlus.


Dziękujemy za nadesłany materiał!