23 czerwca 2016

Konkurs Pięknego Czytania w Szczecinie

Już na sam koniec roku szkolnego dołącza do nas nowa szkoła - SP 59 w Szczecinie. Witamy! Oto pierwsza relacja z działań biblioteki szkolnej, nadesłana do nas przez panią Edytę Michnik:
Realizując program "Książki naszych marzeń" podjęłam aktywną współpracę z Biblioteką Publiczną. Oprócz typowych lekcji bibliotecznych i czytelniczych, na które chodziłam do biblioteki z całymi klasami, zorganizowałam dwie imprezy - "Konkurs Pięknego Czytania" i zabawę integracyjną dla najlepszych czytelników z klas 1-3.

Dziś relacja z Konkursu Pięknego Czytania:
6 czerwca w Bibliotece Publicznej w filii dziecięcej nr 3 w Szczecinie odbył się finał "Konkursu Pięknego Czytania" dla uczniów klas 5.
Półfinały odbyły się wcześniej w szkole. Na lekcjach języka polskiego nauczycielki wytypowały 3 osoby reprezentujące każdą klasę.
Podczas finału uczniowie losowali rozdział opowiadania Grzegorza Kasdepke "Co to znaczy. 100 zabawnych historyjek...", który mieli przeczytać z zachowaniem odpowiedniej intonacji. Po przeczytaniu tekstu musieli w kilku zdaniach wyjaśnić znaczenie danego powiedzenia i odnieść je do sytuacji ze szkoły. Do ścisłego finału zakwalifikowało się pięć osób. Miały one za zadanie ładnie przeczytać i rozwiązać zagadkę z książki Grzegorza Kasdepke pt. "Wakacje Detektywa Pozytywki".
W konkursie oceniana była:
- poprawność czytania,
- odpowiednia intonacja,
- interpretacja,
- wyrazistość, tempo, płynność,
- rozumienie przeczytanego utworu.
W obradach Jury uczestniczyła też pani bibliotekarka z Biblioteki Publicznej.
Uczniom bardzo podobał się taki sposób przeprowadzenia konkursu, zauważyłam, że dzieci poważniej i z większą chęcią uczestniczyły
w konkursie, który odbywał się poza murami szkoły.
 


 
Dziękujemy pani Edycie za relację!