23 czerwca 2016

Projekt "Bohaterowie książek Astrid Lindgren"

W ramach programu „Książki naszych marzeń”, w szkołach realizowane są różnorodne projekty edukacyjne. Jeden z nich w SP 7 w Tychach zasłużył na wyróżnienie. Relacja pań: Katarzyny Wodniok i Marty Romańskiej:
Był to projekt "Bohaterowie książek Astrid Lindgren", realizowany w klasie 2d. W ramach projektu uczniowie wypożyczali z biblioteki wybrane książki szwedzkiej autorki, a następnie omawiali je z nauczycielem na lekcji. Ich zadaniem było wykonanie projektu okładki do ulubionej książki. Nauczyciel zapoznał uczniów z audiobookami, z książkami Astrid Lindgren oraz z ekranizacją jednej z nich. Dnia 1 czerwca gościliśmy klasę 2d w naszej bibliotece.


Celem wizyty było podsumowanie projektu edukacyjnego. Dzieci zrobiły nam nauczycielom bibliotekarzom niezwykłą niespodziankę – przyszły przebrane za bohaterów poznanych książek.
W czasie spotkania podsumowującego uczniowie wykonywali zadania sprawdzające ich wiedzę dotyczącą przeczytanych książek. Zadania, choć niełatwe, zostały wykonane w 100%. Przedstawiłyśmy uczniom krótką informację na temat życia i twórczości Astrid Lindgren oraz zaprosiłyśmy na krótką wycieczkę do Świata Astrid znajdującego się w miejscowości Vimmerby w Szwecji. Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy, w rytm polskiej wersji piosenki o Pippi.
Ponieważ był to najlepszy projekt w roku szkolnym 2015/2016,  uczniowie za zaangażowanie otrzymali zakładki do książek, a ponieważ tego dnia obchodzony jest Dzień Dziecka, otrzymali również słodką niespodziankę.


 
Dziękujemy za nadesłany materiał!