6 czerwca 2016

Niepokonani znawcy twórczości Szekspira

Dziś na blogu relacja z turnieju nt. twórczości Williama Szekspira, który odbył się w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim:
19 maja w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się, zorganizowany z inicjatywy Szkolnego Multimedialnego Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego, turniej znajomości „Makbeta” Williama Szekspira, w którym wzięło udział 5 drużyn z klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i technikum. Emocje sięgały zenitu, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się perfekcyjną znajomością dramatu i mimo dogrywki organizatorom bardzo trudno było wyłonić ostatecznych zwycięzców.
I miejsce zajęły drużyny z klas Ib i Ia (dziewczęta), na II uplasowali się chłopcy z klasy Ia, a miejsce trzecie przypadło drużynom z I technikum i Ic liceum. Właściwie jedynymi pokonanymi są organizatorki konkursu – panie: Mirosława Grabowska i Joanna Mazurek-Śmieja. Zmaganiom turniejowym towarzyszyły prezentacje najlepszych projektów zrealizowanych w ramach lekcji wiedzy o kulturze. Mogliśmy obejrzeć: „Inscenizacje dzieł sztuki” w wykonaniu klasy Ib, „Dramaty Williama Szekspira na deskach polskich teatrów” kl. Ia oraz "Ekranizacje utworów Williama Szekspira" kl. 1c. 
Konkursem i prezentacją projektów zaakcentowaliśmy obchody 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira oraz XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek („Biblioteka inspiruje”).

Relacja: p. Mirosława Grabowska
Dziękujemy!