23 czerwca 2016

Noc Bibliotek w SP2 w Łapach

Noc Bibliotek organizują nie tylko biblioteki publiczne, jak można przeczytać w naszej dzisiejszej relacji, chętnie przystępują do niej także biblioteki szkolne...
W nocy z soboty na niedzielę (z 4 na 5 czerwca) grupa uczniów nocowała w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach. Pretekstem do organizacji tego wydarzenia było przystąpienie do ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2016.
Noc Bibliotek rozpoczął konkurs "Ortografia ze stoperem", który sprawdził szybkość posługiwania się Słownikiem Ortograficznym. Następnie uczestnicy zmagali się z biblioteczną grą terenową. Zadania były różne: trzeba było rozwiązać szyfr, ułożyć puzzle, dopasować podpis do ilustracji książki, znać przysłowia, zapisać książki z imieniem w tytule. Podczas gry trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą, ale i dobrą współpracą w grupie. Po kolacji wszyscy obejrzeli film "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki, do którego otrzymaliśmy bezpłatny dostęp. Ostatnim punktem programu było nocne czytanie - dziewczynki z klas piątych i szóstych czytały swoim młodszym koleżankom i kolegom książki z serii "Czytam sobie". A potem spanie... Jakie spanie? Było nocne opowiadanie.
Rano, po śniadaniu, został jeszcze czas na przygotowanie makiety Biblioteki Marzeń. Uczestnicy obejrzeli prezentację, która przedstawiała najciekawsze biblioteki dla młodego czytelnika. I chociaż całe wydarzenie, z uwagi na warunki lokalowe, odbywało się poza biblioteką, punktem wyjścia wszystkich działań była książka.


Relacja: p. Alicja Zgajewska
Dziękujemy!