21 czerwca 2016

Spotkanie autorskie w Inowrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 6 z Inowrocławia przyzwyczaiła nas do regularnych relacji z działań biblioteki szkolnej :). Oto kolejna, nadesłana przez niezawodną p. Joannę Kraszkiewicz:
3 czerwca gościliśmy w naszej szkole pisarkę i poetkę z Mysłowic panią Gabrielę Kotas. Przyjechała na zaproszenie biblioteki szkolnej, aby spotkać sie z dziećmi i dorosłymi gośćmi szkolnych imprez poświęconych czytaniu.

Bibliotekarze brali udział nie tylko w Szkolnym Festiwalu 2.0 ale także w Nocy Bibliotek. W trakcie festiwalu prezentowaliśmy na forum szkoły efekty naszej pracy w projekcie poświęconym czytaniu ze zrozumieniem i tworzeniu własnych opowiadań przez uczniów klas 2b oraz 5 i 6. Współpracowaliśmy z polonistami oraz z nauczycielami zespołu 2.0 i wychowawcami świetlicy.
W ramach Nocy Bibliotek zorganizowano dwa spotkania z Gabrielą Kotas dla uczniów i rodziców oraz jedno kameralne spotkanie dla dorosłych czytelników. Poetka spotkała się z uczniami klasy 6a oraz dziećmi zapisanymi do świetlicy szkolnej, z uczniami klasy 2b i ich rodzicami oraz z uczestnikami szkolnego Festiwalu 2.0 i nauczycielami. W czasie spotkań uczestnicy mogli kupować tomiki poezji dla dzieci i dorosłych oraz maskotki własnoręcznie wykonane przez autorkę.
Wszystkim spotkaniom towarzyszyła bardzo sympatyczna atmosfera oraz słodki poczęstunek.


Dziękujemy za relację!