20 czerwca 2016

Gra terenowa "Sienkiewicz pod lupą"

Za sprawą pani Ewy Maciejek, do Bibliotek Szkolnych Online dołączyła nowa szkoła - Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku. Witamy i zapraszamy wszystkich na relację z tej szkoły.
Rok 2016 to Rok Sienkiewicza. Z tej okazji biblioteka szkolna Zespołu Szkół Budowlanych postanowiła uczcić tę rocznicę w nieco niekonwencjonalny sposób i zorganizować grę terenową pt. „Sienkiewicz pod lupą”. Gra odbyła się na terenie szkoły 9 czerwca. W grze startowały drużyny z klas pierwszych.
Grę terenową rozpoczęliśmy w holu głównym szkoły. Tu każda drużyna wylosowała swoją nazwę – była więc drużyna herbu Korczak, Korab, Jastrzębiec i Zerwikaptur. Następnie każdy zespół otrzymał Kartę Drużyny i mapkę. Celem drużyn było dojście wg mapki do sześciu punktów rozmieszczonych w różnych miejscach szkoły i wykonanie czekających tam zadań. Zadania były bardzo różne, zawsze jednak nawiązywały do postaci Sienkiewicza. Niektóre wymagały od uczestników naprawdę wiele inwencji i wyobraźni, jak np. odegranie scenki zerwania zaręczyn Marii Kellerówny z Sienkiewiczem czy napisanie mowy dla sekretarza Akademii Szwedzkiej wręczającego Nagrodę Nobla pisarzowi. Podczas toczącej się gry było wiele śmiechu, dobrej zabawy, ale i sportowej rywalizacji. Wygrała drużyna, która w regulaminowym czasie dotarła na metę i zdobyła największą ilość punktów.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 1 bA w składzie: Susanne Pypeć, Jakub Gitner, Mikołaj Marek. Zwycięskiej drużynie gratulujemy wygranej i mówimy – do zobaczenia za rok w kolejnej grze terenowej :).


Dziękujemy za relację!