13 czerwca 2016

Spotkanie z Olgą Rudnicką

A dziś zapraszamy do Gimnazjum nr 1 w Mosinie na spotkanie autorskie z młodą pisarką Olgą Rudnicką.
Spotkania autorskie są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Dają możliwość poznania ludzi pióra,uczą odbioru literatury, zachęcają do czytania, a czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich.
24 maja 2016 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Mosinie mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Olgą Rudnicką.


Pisarka urodziła się w 1988 r. w Śremie, gdzie mieszka i pracuje. Mając niespełna 18 lat, zadebiutowała powieścią „Martwe jezioro”. Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie już 12 powieści, m.in.: „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13”, „Lilith”, „Natalii 5”.
Dużą popularność zyskała dzięki książce „Cichy wielbiciel”, w której podjęła problem stalkingu, czyli uporczywego nękania drugiej osoby.
Olga Rudnicka opowiedziała m.in. o tym, co ją inspiruje, jak wydanie pierwszej powieści zmieniło jej życie, skąd bierze pomysły do swoich książek. Prezentując swoją twórczość, przytoczyła wiele barwnych anegdot ze swojego życia.
Dzięki otwartości i spontaniczności autorki, spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie można było zakupić książki i oczywiście otrzymać autograf.
Za relację dziękujemy paniom Teresie Nowak i Kamili Grzelczak