13 czerwca 2016

Warsztaty literackie w "trójce" w Zielonce

Maj jest miesiącem książki, dlatego w Szkole Podstawowej nr 3 w Zielonce odbyło się kolejne spotkanie autorskie, które zorganizowała biblioteka szkolna. Zapraszamy na relację z wydarzenia:
Tym razem były to warsztaty literackie dla klas piątych zatytułowane - ,,Pisanie jest ...". Warsztaty poprowadził znany dziennikarz i pisarz pan Sergiusz Pinkwart. Jest on podróżnikiem, reporterem, dziennikarzem, pisarzem i muzykiem.
Choć urodził się w Warszawie, dzieciństwo spędził w Zakopanem. Jest absolwentem Akademii Muzycznej. Pracował jako dziennikarz w ,,Gazecie Krakowskiej”, ,,Super Expresie”, ,,Vivie”, ,,Gali” i ,,Pani”. Gra na skrzypcach i altówce. Był muzykiem Polskiej Orkiestry Radiowej i Orkiestry Teatru Muzycznego Roma. Jest altowiolistą. Debiutował literacko w 1986 roku – publikując trzy opowiadania w zbiorze ,,Bajki Tatrzańskie”, w 2010 roku wydał ,,Cień Kilimandżaro”, następnie album ,,Les Miserables. Narodziny sztuki”, napisał też książkę dla dzieci p.t. ,,Tata reporter” oraz bajki muzyczne ,,Podróże z fantazją”, ,,Zaczarowana Wigilia”, wydał również serię książek pt. ,,Drakulcio”.
Autor zaprezentował swoje książki w myśl zasady że ,,Nie ma takiej sytuacji, w której nie można by posłużyć się wyobraźnią, żeby było piękniej i ciekawiej". Uczył dzieci jak pisać, od czego zacząć, jak zaciekawić czytelnika, jak powinien wyglądać wstęp do książki i zachęcał uczniów do pisania pamiętnika. Myślę, że warsztaty zaowocują tym, że nasi uczniowie będą lepiej pisać swoje wypracowania.

Relację nadesłała do nas p. Ewa Dunin-Wilczyńska