20 czerwca 2016

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim w Opatówku

O podróżach, poznawaniu świata i odwadze opowiadał uczniom gimnazjum w Opatówku pisarz, podróżnik i przyjaciel szkolnych bibliotek - Łukasz Wierzbicki. Oto relacja ze spotkania autorskiego, przygotowanego przez szkolną bibliotekę. Zapraszamy!
W poniedziałek 23.05.2016r. nasze gimnazjum odwiedził pasjonat podróży, redaktor i autor książek dla dzieci, pan Łukasz Wierzbicki. Uczniom klas pierwszych w niezwykle ciekawy i energiczny sposób zaprezentował swoje trzy publikacje: ,,Rowerem i pieszo przez czarny ląd”, „Afryka Kazika’’ oraz ,,Dziadek i niedźwiadek’’. W Pierwszej z nich autor zainspirowany opowieściami swojego dziadka, zebrał, opracował i wstępem opatrzył listy Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem – 40 tys. kilometrów pieszo, rowerem, konno oraz czółnem.


Odpowiednikiem tej opowieści dla młodszych czytelników jest książka pt. „Afryka Kazika’’.
Pan Łukasz z niezwykłą pasją i zaangażowaniem opowiadał również o losach niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa , wplatając odgłosy zwierząt oraz fragmenty filmów z okresu II wojny światowej w przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną.

Nasz gość podczas spotkania przekonywał młodzież, że warto podróżować (niekoniecznie do dalekiej Afryki) i interesować się światem.
Za relację dziękujemy pani Annie Nowackiej