14 czerwca 2016

Szkolny Festiwal Książek Naszych Marzeń

W Szkole Podstawowej nr 1 w Turku 19 maja odbyło się spotkanie podsumowujące rządowy program „Książki naszych marzeń”, który był realizowany w bieżącym roku szkolnym. Oto relacja nadesłana do nas przez p. Elżbietę Nowak:

Wszyscy uczniowie klas I-VI przez cały rok czytali zakupione książki, wybierając swoje ulubione pozycje. Następnie, wspólnie ze swoimi wychowawcami przygotowali prezentacje wybranych książek w formie małych form teatralnych.
Zgodnie z założeniami Programu MEN „Książki Naszych marzeń” otrzymano 2700,00 zł na zakup nowości do biblioteki szkolnej. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 132 książki. Zakupu dokonano na podstawie przeprowadzonych wśród uczniów „Wyborów książek” w roku szkolnym 2014/15.
Uczniowie podczas prezentacji wspaniale się spisali, często przygotowując własne scenariusze do wybranych pozycji książkowych. Występy uatrakcyjniły wspaniałe scenografie i wiele efektów specjalnych, podnoszących jakość prezentacji. Nie zabrakło nawet „żywych” rekwizytów. W jednej ze scen wystąpił pies. Wystąpił również uczeń, który przeczytał wszystkie części "Dziennika Cwaniaczka" po włosku.
Wszystkim uczniom można pogratulować niesamowitych pomysłów i licznych talentów aktorskich. Natomiast widzom dostarczono wspaniałych przeżyć, które na pewno na długo zostaną w ich pamięci.
Organizatorem Festiwalu Książek była biblioteka szkolna, przy współpracy z Samorządem Uczniowskim. Natomiast w role konferansjerów wcielili się uczniowie z klasy 6e: Klaudia Michalak i Aleksander Pikuła.Dziękujemy za relację!