24 czerwca 2016

W krakowskim Gastronomiku

Przez cały rok szkolny 2015/2016 dołączają do nas coraz to nowe szkoły. Jeszcze dzisiaj, w momencie gdy uczniowie odbierają już świadectwa, my witamy kolejną bibliotekę. Jest to biblioteka Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 im. profesora Odona Bujwida w Krakowie. Oto relacja:
Biblioteka Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 im. profesora Odona Bujwida, jak co roku wzięła udział w promocji Szkoły podczas Krakowskiego Tygodnia Zawodowców w dniach 7 – 12 marca 2016 roku oraz podczas Dni Otwartych Szkoły ( 12 marca i 23 kwietnia 2016 r. Zaprezentowano wystawy:
- 106 lat naszej Szkoły
- Czas mierzony kalendarzem
- Książkowe Nowości Gastronomiczne
- Kroniki szkolne,
- Gazetka „Wspomnienie o Stanisławie Lemie" (w 10 rocznicę śmierci)

Udostępniano również publikacje do pracowni technologii gastronomicznej, języka francuskiego, języka angielskiego. W kwietniu szkołę odwiedziło ponad pięćdziesięciu kandydatów. Mieli oni możliwość zapoznania się z biblioteką, pracownią obsługi konsumenta, gdzie obejrzeli Konkurs Młodego Barmana, restauracją „ Pokusa” prezentująca pokaz carvingu. W pracowni technologicznej działali przyszli kucharze – uczestnicy konkursu językowo-gastronomicznego „ Przekąski naszych wschodnich sąsiadów”. W sali numer 23 można było uzyskać informacje o zdrowym żywieniu. Do obejrzenia była też pracownia geograficzna, języka polskiego oraz historyczna. Gimnazjalistów oprowadzali uczniowie technikum, odpowiadając na wszystkie pytania.

Przesyłam zdjęcia. Między innymi: Oli Bieńkowskiej z klasy IV C – najlepszej czytelniczki wśród maturzystów, na zdjęciu z wyrzeźbionym przez nią jabłkiem.


Relację nadesłała do nas pani Marta Gdańska