8 czerwca 2016

„Znam baśnie śląskie"

Relację z konkursu, który pozwolił małym czytelnikom zaprzyjaźnić się z tradycją, przysłała nam Pani Maria Tomicka ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu.
W dniu 18 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 36 w Zabrzu odbył się Regionalny Konkurs Czytelniczy „ZNAM BAŚNIE ŚLĄSKIE” w ramach cyklu corocznie rozgrywanych konkursów „W baśniowym świecie”. Konkurs rozgrywany był pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Zabrze pani Małgorzaty Mańki-Szulik, a przygotowany był przez panie: Marię Tomicką i Ewelinę Orłowską. W murach naszej szkoły gościliśmy 31 uczestników i ich opiekunów z 11 szkół z 5 miast województwa śląskiego: Bytomia, Radzionkowa, Rudna, Miasteczka Śląskiego i Zabrza. Konkurs adresowany był do uczniów klas czwartych. Dzieciaki zmierzyły się z dziewięcioma trudnymi zadaniami z treści pięciu śląskich baśni oraz musieli popisać się znajomością gwary staropolskiej i śląskiej użytej w wybranych baśniach.
Zwycięzcami zostali:

1 miejsce: Bartosz Chamera (SP nr 1 z Miasteczka Śląskiego)

2 miejsce: Elżbieta Smolińska (SP nr 30 z Zabrza)

3 miejsce: Dariusz Garbacz (SP nr 17 z Zabrza)

Wszystkie dzieci zostały uhonorowane specjalnymi dyplomami i nagrodami pocieszenia. Uroczystość rozdania nagród uświetniło przedstawienie „Dary czterech wróżek”, które przygotowały dzieci z klasy 1.

relacja : pani Maria Tomicka