8 czerwca 2016

Popołudnie z Andersenem

Andersena bardzo kochają wszystkie dzieciaki, ale niektóre jeszcze bardziej :) Ci właśnie, wzięli udział w czytelniczej imprezie, z której relację oraz zdjęcia przysłała nam Pani Beata Wolak:
W dniu 18 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Gliwicach, w bibliotece szkolnej odbyła się już IV edycja Szkolnego Popołudnia z Pisarzem. Tym razem było to spotkanie z Hansem Christianem Andersenem. Wzięli w nim udział uczniowie z klas czwartych i piątych, którzy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności współzawodnicząc z kolegami z innych klas. Uczestnicy spotkania wykazali się imponującą znajomością ,,Baśni” H. Ch .Andersena. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę Miejską nr 1 przy ul. Kościuszki w Gliwicach (która była współorganizatorem tej imprezy) oraz pamiątkowe dyplomy i zakładki.
Spotkanie składało się z kilku etapów. Pierwszym z nich było przybliżenie postaci H. CH. Andersena. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek z życia autora ,,Baśni”. Wypełniali następnie test o pisarzu. Potem brali udział w kilku konkursach na odgadnięcie tytułów ,,Baśni”. Uczestnicy spotkania na podstawie pantomimy przedstawiali tytuły ,,Baśni”, a reszta dzieci je odgadywała. Były to tzw. ,,Kalambury”. Uczniowie biorący udział w spotkaniu wykonywali postaci bohaterów z ,,Baśni” H. CH. Andersena - z papieru gazetowego.
Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i zaproponowali spotkanie za rok. Organizatorami spotkania były panie: Marzena Bach-Cepok – nauczyciel języka polskiego, Teresa Garwona – logopeda oraz Beata Wolak – nauczyciel bibliotekarz i Ewa Zabuska - nauczyciel języka polskiego. Fundusze na potrzeby spotkanie przekazała Rada Rodziców. Dzięki finansowemu wsparciu zakupiono produkty na poczęstunek dla uczestników spotkania. Zdjęcia z tej imprezy można oglądać na stronie internetowej szkoły w zakładce Biblioteka.
relacja: pani Beata Wolak