9 września 2016

Narodowe Czytanie w Wołowie

W nowym roku szkolnym dołącza do naszego grona nowa szkoła - Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie! Relację z wydarzenia nadesłała do nas p. Iwona Piekarek:
Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Wołowie wzięli udział w piątej edycji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy na wołowskim Rynku fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w oparciu o adaptację powieści autorstwa Tomasza Burka - eseisty, krytyka literackiego i literaturoznawcy. Czytaniu towarzyszyła wystawa książek Sienkiewicza.
Narodowe Czytanie, to akcja czytelnicza organizowana corocznie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Powieść „Quo vadis” została wybrana przez Polaków do wspólnego czytania w internetowym głosowaniu w lutym tego roku. Po ogłoszeniu wyników głosowania Prezydent Andrzej Duda powiedział, że to <piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem "góry przenosić”>. Akcja została przeprowadzona przy współpracy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie, koordynatorem akcji w szkole była pani Iwona Piekarek (nauczyciel bibliotekarz). Na zakończenie otrzymaliśmy piękne pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za nadesłany materiał!