16 września 2016

Okładki, jak żywe

Mamy przyjemność zaprosić szkoły z całej Polski do udziału w bardzo ciekawym konkursie!
Pani Marlena Kowalska - nauczyciel Gimnazjum Katolickiego w Zespole Szkół św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim, do nas napisała tak:
ZAPROSZENIE
O tym, że młodzież czyta - już wiemy.
Przekonały nas o tym wszystkie akcje czytelnicze, jakie przeżyliśmy w minionym roku szkolnym, a na pewno ta ostatnia czerwcowa - Jak nie czytam, jak czytam. Ale że promocji czytelnictwa nigdy za wiele, a także mając na uwadze rozwój czytelniczych kompetencji uczniów, już dziś - u progu roku 2016 /2017, pragniemy zaprosić wszystkich - i Dużych, i Małych, i Starszych, i Młodszych - do udziału w kolejnej czytelniczej przygodzie. Będziemy czytać książki, uczyć się świadomego wybierania lektury, rozwijać swoje zainteresowania, a przy tym działać i mam nadzieję - twórczo się bawić.

Zapraszamy do tworzenia Okładek, jakże żywych.
Pokażmy swoje lekturowe odkrycia.
Poczujmy się kreatorami niezwykłych światów.
Stańmy się fotografami, których długo się pamięta.
W ubiegłym roku projekt ten cieszył się dużym zainteresowaniem na forum szkoły.Teraz pragniemy, by włączyli się w niego również uczniowie z innych placówek. Ci, którzy jeszcze nie wiedzą, jakie zadania na nich czekają, zapraszamy - koniecznie zajrzyjcie na strony projektowego bloga: www.zyweokladki.blogspot.com

A na koniec - jeszcze jedna wspaniała wiadomość:
Biblioteki Szkolne Online
zgodziły się objąć swym patronatem cały projekt!
Dziękujemy :)

*
I my dziękujemy i gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!
Zespół Redakcyjny
BIBLIOTEKI SZKOLNE ONLINE