3 października 2016

Legalne źródła kultury w Bolesławcu

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu jest szkołą promującą Legalną Kulturę, dlatego szczególnie poleca  multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie.
 
Do 8 października 2016 r. potrwa trzecia edycja ogólnopolskiej akcji „Kultura Na Widoku”. Daje ona możliwość pobierania na smartfony i inne urządzenia mobilne utworów z różnych dziedzin sztuki i rozrywki. W ramach akcji promocyjnej „Kultury Na Widoku” w naszej szkole uczniowie klasy 2THR na zajęciach wiedzy o kulturze, prowadzonych przez p. Pawła Domzalskiego, zorganizowali sesję zdjęciową z kartkami w ręku: „Zależy mi na kulturze! LEGALNA KULTURA” oraz „Zależy mi na kulturze! LEGALNE ŹRÓDŁO”.

 


 
Sesja zdjęciowa wyszła nad wyraz ciekawie. Fotografie autorstwa Samuela Borka pojawią się wydrukowane w holu Szkolnej Biblioteki oraz w wirtualnej galerii na stronie naszej książnicy, a wszystkie osoby, które pozwoliły się sfotografować otrzymają ocenę celującą z wiedzy o kulturze za promowanie czytelnictwa.
„Kultura Na Widoku” to zasoby z legalnych źródeł - muzyka, filmy, książki, gry itp., po które możesz sięgnąć w każdej chwili, nie wchodząc do kina czy księgarni. W parku na ławce. W domu na fotelu. W kawiarni przy filiżance espresso. W samochodzie. W ogrodzie. Na plaży.
"Kultura Na Widoku" to instalacje - uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych.
Do dyspozycji użytkowników są również tysiące plakatów w szkołach, bibliotekach i urzędach w niewielkich miejscowościach na terenie całej Polski, które często mają ograniczony dostęp do kultury. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu takie plakaty wiszą w pracowni polonistycznej nr 24 oraz Szkolnej Bibliotece. Z nich oraz strony internetowej można pobrać 1100 utworów - filmów, utworów muzycznych, książek i gier z legalnych źródeł. W tym roku nowością są wirtualne spacery po muzeach świata. Projekt wpisuje się również w promocję czytelnictwa, podkreślając wagę literatury w naszym życiu kulturalnym.
Zachęcamy wszystkich! Korzystajcie z legalnych źródeł kultury!


Materiał: Aneta Antczak, Sylwia Czernatowicz