12 października 2016

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Głogowie

Dziś na blogu debiut biblioteki Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie :). Autorką nadesłanego materiału z Ogólnopolskiego Dnia Głośnego czytania jest pani Joanna Strągowska:
Święto to ma w naszym kraju już 16-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Dzień 29 września 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie stał się znakomitą okazją do czytania uczniom starszym na głos w klasach oraz zaproszenia dzieci młodszych do biblioteki szkolnej. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.  

Starszym dzieciom odczytane zostały fragmenty książek przygodowych, humorystycznych, które zachęcałyby uczniów do wypożyczania i czytania książek np. „Łysol i Strusia” Marcina Wichy, „Pamiętnik grzecznego psa” Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz, ”Koszmarny Karolek” Francesca Simona, „Filipek i szkoła” Małgorzaty Strękowskiej -Zaremby. Dzieci z klas I wysłuchały opowiadań z „Księgi najpiękniejszych bajek” i otrzymały zadanie – wykonać pracę plastyczną.
Dziękujemy za relację!