12 października 2016

Turystyka dla wszystkich :)

Czy połączenie turystyki i biblioteki szkolnej jest możliwe? Tak! Oto relacja z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu:
27 września 2016 r. w ramach Światowego Dnia Turystyki uczniowie klasy I TH z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz pracowników Biblioteki Szkolnej ZSOiZ w Bolesławcu wzięli udział w spotkaniu z licencjonowanym przewodnikiem Biura Podróży Itaka - panią Grażyną Hanaff "Turystyka dla wszystkich - promowanie powszechnej dostępności".
Pani przewodnik zabrała młodzież w niezmiernie ciekawą podróż do Maroka. Kraju oferującego prawdziwą różnorodność krajobrazową - od wysokogórskiej scenerii po rozległe pustynie, głębokie doliny i wąwozy. Podróż do tego miejsca to spotkanie z prawdziwie baśniowym światem zapachów, smaków, zakupów i niezwykłych faktur. Maroko to państwo wielkich kontrastów, połączenie nowoczesności z zabytkowymi pałacami, medynami i meczetami, a zarazem kraj o niezwykłej historii, barwnej tradycji i wyśmienitej kuchni. Wspaniałe góry, pulsujące miasta, zielone oazy palmowe i niekończące się atlantyckie plaże - to wszystko, o czym mogli posłuchać uczniowie.
Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję geografii i historii. I już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Relacja: p. Paweł Domzalski
Dziękujemy!