23 listopada 2016

MMBS w Skawinie

Pani Monika Birówka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie przysłała do nas informację o przebiegu Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w jej szkolnej bibliotece. Oto ono:
Październik to miesiąc, w którym wszystkie biblioteki szkolne na całym świecie i ich czytelnicy obchodzą swoje święto. Również w naszej szkole obchodzono Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, po to by zwrócić uwagę na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Jedną z przygotowanych atrakcji były „Słodkie czwartki z biblioteką”. Na pięćdziesięciu pierwszych uczniów, którzy wypożyczyli książki w te dni czekała słodka niespodzianka – cukierki, pomadki i lizaki. Czytelnicy z chęcią korzystali z tej atrakcji co czwartek ustawiając się w kolejce po słodycze oraz oczywiście po książki! Dodatkowo uczniowie klas IV-VI za wypożyczoną książkę mogli uzupełnić i wrzucić głos z imieniem, nazwiskiem i klasą, do skrzyneczki znajdującej się w wypożyczalni. Im więcej książek przeczytali, tym większe szanse mięli na zdobycie nagrody niespodzianki – oczywiście książki i słodyczy. Powędrowała ona do Julii Klimek z klasy 4 D . Gratulujemy!
Klasę VI „d” na zaproszenie bibliotekarzy odwiedziła mgr Anna Myszak – dietetyk, która przybliżyła uczniom, w jaki sposób powinni się odżywiać, jak komponować swoje posiłki i ile wody zależy wypić w ciągu dnia. Ta niezwykła lekcja była połączona z promocją literatury poświęconej właśnie zdrowemu stylowi życia i żywienia. 28. października zorganizowano spotkanie autorskie, tym razem adresowane do najmłodszych uczniów naszej szkoły – oddziału przedszkolnego. Do czytelni zawitała Pani Renata Bysina – autorka bajki „Jak król Kazimierz Skawinę zakładał” wydanej przez Muzeum Regionalne w Skawinie. Przedszkolaki poznały fragmenty utworu, a także dzielnie odpowiadały na pytania dotyczące naszego miasta. Na zakończenie dzieci otrzymały malowanki przedstawiające króla Kazimierza oraz Babettę, a Pani Bysina podpisała swoją książkę przekazując ją bibliotece szkolnej. Ponadto przez cały miesiąc biblioteka wspierała szkolną akcję „Odblaskowa Szkoła”, rozdając mini zakładki do książki z zasadami ruchu drogowego
 Relacja: pani Monika Birówka