24 listopada 2016

Wesoło i sportowo!

O nieco odmiennym, niż zazwyczaj, świętowaniu urodzin Kubusia Puchatka w Szkole Podstawowej nr 14 im. Henryka III Głogowskiego, donosi nam Pani Joanna Stragowska z Głogowa.
W bieżącym roku w naszej szkole po raz kolejny uczczono urodziny ulubieńca wszystkich dzieci - Kubusia Puchatka. 26 października uczniowie z klas II przystąpili do testu „Znam przygody Kubusia Puchatka” z którym wszyscy świetnie sobie poradzili. Zwycięzcy otrzymali dyplom i nagrody. W przeddzień uroczystości uczniowie robili żółte i czerwone galaretki , które posłużyły jako poczęstunek podczas głównej imprezy urodzinowej Puchatka. Uroczystość odbyła się 9 listopada pod hasłem „Na wesoło i sportowo”. Zabawa rozpoczęła się rozgrzewką do utworu M. Bogdanowicz „Głowa, ramiona, pięty”. Następnie dzieci zostały podzielone na drużyny i brały udział w następujących konkurencjach:
- utrzymanie równowagi – przejście wyznaczonej trasy z woreczkiem na głowie tak, aby go nie upuścić,
- bieg bez przeszkód – bieg do wyznaczonej linii i z powrotem,
- ćwiczymy celność – uczniowie rzucają woreczki do celu,
- uważaj na jajko – pokonanie trasy z łyżką w ręku na której położone jest jajko,
- sterta butów – uczestnicy podzieleni na dwa zespoły zdejmują buty, które zostają pomieszane po czym na dany sygnał wszyscy szukają swoich butów zakładają i wiążą,
- rozsypanka wyrazowa – ułożenie prawidłowej kolejności i odczytanie tekstu,
- wykonanie plakatu w drużynach – praca na dużym arkuszu szarego papieru.


Po ogłoszeniu wyników dzieci odśpiewały Kubusiowi „100 lat”, po czym zjadły słodki poczęstunek . Za udział  każdy uczestnik dostał legitymację Klubu Przyjaciół Kubusia Puchatka.
Imprezę przygotowały i przeprowadziły Barbara Chrzanowska oraz Joanna Strągowska.
Relacja: Pani Joanna Stragowska