23 grudnia 2016

Bookcrossing w Wejherowie

Bookcrossing to bardzo ważna akcja czytelnicza, wymagająca ogromnego zaangażowania i nieprzeciętnych umiejętności organizacyjnych. Wiedzą o tym nauczyciele bibliotekarze z wejherowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, po raz kolejny z wielkim powodzeniem, podejmujący się tego niełatwego zadania.
W grudniu 2016 roku po dwuletniej przerwie po raz czwarty biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie ponownie włączyła się w wielką akcję promującą czytelnictwo – „Bookcrossing – uwolnij książkę”. Przez okres kilku miesięcy gromadziliśmy w naszej bibliotece książki od nauczycieli i uczniów, którzy postanowili dać im drugie życie i przekazać je innym.


Finał akcji, na którą udało nam się zebrać około 300 egzemplarzy pozycji książkowych odbył się 10.12. b.r. w C. H. „Kaszuby” w Wejherowie. Odbiorcami naszych książek okazali się ludzie w różnym wieku. Większość proponowanych przez nas pozycji była w bardzo dobrym lub wręcz idealnym stanie. Ku naszemu zadowoleniu wiele osób zainteresowało się tym wydarzeniem, a spora część książek szybko znalazła dla siebie nowych właścicieli. Niektórzy z nich przyznali, iż już od pewnego czasu oczekiwali na Bookcrossing, gdyż już w poprzednich latach mieli okazję uczestniczyć w tej akcji. Mamy nadzieję na powodzenie tego przedsięwzięcia w przyszłości i już dziś zachęcamy do wspierania nas i przynoszenia książek, którym chcemy dać nowe życie, do biblioteki szkolnej.
Za relację dziękujemy paniom Małgorzacie Sil i Ewie Lechickiej z Wejherowa